AWD Interior - Facebook
AWD Interior - Facebook
AWD Interior - Facebook
Produkty
Kolory
Do pobrania Do pobrania

Blog

Wyposażenie łazienek dla osób z ograniczoną sprawnością i seniorów

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów wprowadziliśmy do sprzedaży serię produktów skierowaną dla osób z ograniczoną sprawnością i seniorów. Wśród nich są najbardziej popularne akcesoria, które pozwalają na wygodne oraz bezpieczne użytkowanie łazienki. Wszystkie produkty z tej serii cechują walory praktyczne oraz solidne wykonanie.       

Uchwyty łazienkowe z naszej nowej serii wykonane są z metalowej rury o przekroju 35 mm, gwarantującej ich dużą wytrzymałość. Ponadto pokryte są tworzywem ABS, które dodatkowo wpływa na higienę i bezpieczeństwo użytkowania. W miejscach oparcia dłoni posiadają delikatne wypustki zapewniające pewniejsze trzymanie.  Poręcze i uchwyty łazienkowe stosowane są w łazienkach i toaletach domowych oraz publicznych przystosowanych dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Coraz częściej stanowią również standardowe wyposażenie łazienek, które zapewnia po prostu dodatkową asekurację i poczucie bezpieczeństwa.

Uchwyt łazienkowy prosty z nowej serii występuje w trzech najbardziej popularnych długościach rękojeści w rozmiarach S - 40 cm, M - 50 cm, L- 60 cm.

                                Uchwyty proste dla osób niepełnosprawnych


Uchwyt łazienkowy kątowy montowany jest najczęściej w okolicach prysznica, gdzie zapewnia niezbędną asekurację.

                                        uchwyt łazienkowy kątowy


Uchwyt łazienkowy uchylny zapewnia odchył 90 stopni w górę, co jest przydatne zwłaszcza dla osób korzystających z wózków inwalidzkich. Najczęściej montuje się je przy umywalkach oraz przy muszlach klozetowych.
                    uchwyt łazienkowy uchylny                   


Uchwyt łazienkowy z podpórką stosowany jest najczęściej w ubikacjach obok muszli klozetowej, równolegle do uchwytu uchylnego.

uchwyt łazienkowy z podpórką - na nodze

Krzesełka i taborety prysznicowe oraz siedzisko wannowe, a także stopień łazienkowy i przystawka toaletowa wykonane są z lekkiego aluminium oraz wytrzymałych tworzyw sztucznych, które dodatkowo są odporne na działanie wody. Dzięki temu można je bez większych problemów ustawić w dogodne miejsce. Posiadają również możliwość regulacji wysokości, więc można je dostosować do indywidualnych potrzeb. Są praktycznym wsparciem przydatnym zwłaszcza podczas wykonywania czynności higienicznych.

Krzesełka i taborety prysznicowe są nieocenioną pomocą podczas kąpieli pod prysznicem. Ze względu na lekką i wytrzymałą konstrukcję bywają również często elementem wyposażenia gabinetów rehabilitacyjnych.

krzesełko prysznicowe             taboret prysznicowy           taboret prysznicowy


Stopień łazienkowy oraz siedzisko wannowe są przydatne do kąpieli w wannie.

stopień wannowy - stopień do wanny           siedzisko wannowe

Przystawka toaletowa posiada szereg regulacji, a do jej montażu nie trzeba wiercić dziur.

przystawka toaletowa                  przystawka toaletowa


Szczegółowe dane o konkretnych akcesoriach dla osób niepełnosprawnych i seniorów znajdują się pod adresem https://www.awdinterior.com/produkty/akcesoria-pomocnicze.